Kategorie:

Jak znaleźć dobre biuro księgowe?

Jak znaleźć właściwe biuro rachunkowe?

 Wiedza i pozycja na rynku.

Opinii na temat konkretnego biura księgowego możemy szukać w sieci lub pytać o nią znajomych. Bynajmniej nigdy nie będziemy pewni tego gdzie leży prawda, zwłaszcza, że takie opinie są często niejednoznaczne. Niektóre biura, nawet te o bardzo dobrej renomie, ze względu na to, że obsługują duże grono klientów mogą nie uwzględniać naszych indywidualnych potrzeb jako klienta, czego możemy oczekiwać. Zobacz najleprze biura rachunkowe w Katowicach: https://znany-ksiegowy.pl/slaskie

Najczęściej największym zaufaniem darzymy to biuro, które dobrze prosperuje już od wielu lat. Powinniśmy mieć świadomość tego, że nie zawsze to jak długo biuro działa na rynku świadczy o doświadczeniu prowadzącego. Często księgowi po latach pracy na etacie zakładają własne firmy. W związku z tym nawet dopiero co powstałe biuro może być prowadzone przez osobę z dużym doświadczeniem.


Przechowywanie dokumentacji, legalność oprogramowania.

Niezwykle istotny jest sposób przekazywania nam dokumentów tj. czy będą wysyłane pocztą, wysyłane drogą mailową czy będziemy zobowiązani stawić się po nie osobiście. Tę kwestię warto omówić już na samym początku rozmów, bo jeśli okaże się, że każdy dokument będziemy zobowiązani odbierać osobiście to w pewnym momencie może okazać się to dla nas kłopotliwe.

Następna sprawa to sposób przechowywania naszych dokumentów. Zazwyczaj przechowuje je biuro. Jest to dla firmy wygodne rozwiązanie, ponieważ daje pewność, że faktury nie zostaną zniszczone czy zgubione, a w razie kontroli np. ze strony Urzędu Skarbowego biuro przekaże je do wglądu na podstawie udzielonego jej przez nas pełnomocnictwa. 

Inną kwestią jest to czy biuro dysponuje legalnym oprogramowaniem i konsekwencje, które się z tym wiążą. Wprawdzie nie możemy za bardzo wnikać w legalność oprogramowania komputerowego, z którego korzysta konkretne biuro, ale w razie kontroli i konfiskaty dysku twardego nasze dokumenty, jeśli są przechowywane wyłącznie elektronicznie mogą zostać usunięte. Polecamy porta Znany-księgowy.pl : https://znany-ksiegowy.pl/

Ponadto oprogramowanie niskiej jakości lub jeszcze gorzej – nieaktualne zwiększa ryzyko błędów w obliczeniach, a brak aktualizacji i dopasowania do przepisów zwiększa ryzyko nałożenia kar na biuro księgowe, co nie rzadko przekłada się również na koszty, którymi obciążony zostaje klient.

Wybieraj biuro rachunkowe świadomie

Znaleźć biuro, które będzie w 100% odpowiadało naszym oczekiwaniom jest bardzo ciężko. Różne sytuacje, które pojawiają się w trakcie współpracy sprawiają, że często żałujemy, że nie wszystkie ważne kwestie zdążyliśmy czy pamiętaliśmy wcześniej uzgodnić. Szukając biura sprecyzujmy jakie są nasze oczekiwania, porównajmy oferty. Dobry wybór biura księgowego to gwarancja dobrej współpracy na długie lata.